Wakacje 2017, czyli … jesienią 2017 we Wrocławiu…

Wakacje 2017, czyli … jesienią 2017 we Wrocławiu…

Wakacje 2017. Byliśmy tu i ówdzie. Na zdjęciu nasz Szczecin, nad Odrą. Stamtąd pochodzimy. W tym roku fala upałów nas ominęła. Słońce było dość oszczędne. Wiemy, że w innych regionach gorąco było nie do wytrzymania. Ale odpoczęliśmy. Przed nami seria szkoleń w całej Polsce. Zespołowość, mbti, konflikty, coachingi, mediacje, a przede wszystkim nowy projekt, z którym ruszamy w październiku, czyli Szkoła Trenerów I Stopnia. Spotykamy się w ulubionym Wrocławiu.

Gen Trenera – myśl przewodnia naszej Szkoły. Jak być sobą (a nie niesobą :), jak zachować naturalność, a jednocześnie zadbać o swoje osobiste granice podczas szkoleń, jak nie odgrywać roli trenera wszechwiedzącego i wszechumiejącego, a jednocześnie zrealizować trenerskie cele, jak dzielić się odpowiedzialnością z grupą, a jednocześnie nie godzić się na drogi na skróty, przyspieszanie czy „zaliczanie” szkolenia. A także, jak rozwijać swoje trenerskie kompetencje, jak budować zaangażowanie grupy, którą często tworzą osoby zmęczone, zniechęcone, marzące o szybkim powrocie do domu, krytyczne, obawiające się oceny. Zrozumienie procesów zachodzących w grupie podczas szkolenia, ale także zrozumienie tego, co się dzieje ze mną w tym czasie, jako trenerem – to pomaga w różnych formach pracy z ludźmi. Czy to będzie szkolenie, warsztat, trening, coaching, rozmowa z pracownikiem, prowadzenie rad pedagogicznych czy zarządzanie zespołem.

Do uczestnictwa zachęcamy zwłaszcza szefów – mamy takie przekonanie, że wiedza i umiejętności nabyte podczas Szkoły Trenerów mogą wykorzystać w swojej codziennej pracy. Zrozumienie zespołu w kontekście wspomnianych procesów, to zrozumienie wolne od osobistych ocen, uprzedzeń, subiektywnych opinii. To wiedza, która pomaga również w uporaniu się z własnymi emocjami i odczuciami, które generowane są w sytuacjach trudnych i stresogennych.

Wakacje, to dobry czas na podejmowanie dobrych decyzji. Zapraszamy 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name*

Email

Website


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.