Szkoła Trenerów I Stopnia to brzmi. Jak? Zależy…

Szkoła Trenerów I Stopnia to brzmi. Jak? Zależy…

Zależy…
Jedna z absolwentek ostatnio w rozmowie stwierdziła, że otrzymała od nas „prawo jazdy” i chce jak najszybciej „siąść za kółko”. To znaczy, że do końca tego roku chce przeprowadzić co najmniej jedno szkolenie. Super podejście!
Inna absolwentka użyła innego porównania. Na pytanie, co jej dał udział w Szkole Trenerów, stwierdziła, że dał jej tyle, co niedawny udział w kursie doskonalenia pływania. Podczas kursu okazało się, że nie tyle się doskonali, co uczy pływać. Szkoła Trenerów dla niej, to właśnie taki kurs, który zmienił jej postrzeganie na temat szkoleń czy warsztatów z osobami dorosłymi.
Kolejna uczestniczka stwierdziła, że Szkoła Trenerów pomogła jej przejść od etapu dzielenia się wiedzą doświadczonej dyrektorki-nauczycielki z innymi nauczycielami do etapu profesjonalnego trenera. Trenera, który jest zarówno świadomy tego, jakim procesom podlega grupa szkoleniowa, ale i świadomego samego siebie, swojego warsztatu, swoich emocji i zakresu swojego wpływu na grupę szkoleniową.
Różne temperamenty, różne charaktery, różne podejścia do pracy z innymi, różne pasje – naprawdę, ta grupa, to była niesamowita mieszanka wybuchowa! Szkolenia zaliczeniowe, które każda z uczestniczek zrealizowała podczas ostatniego zjazdu, pokazały tą różnorodność w całej okazałości: tematy miękkie i twarde, dla nauczycieli i dla dyrektorów, dla szkół średnich i dla przedszkoli, wszystkie kreatywne, angażujące i przeprowadzone w profesjonalny sposób.
A dla nas, organizatorów Szkoły Trenerów I Stopnia, jak to brzmi? Podobno Steve Jobs powiedział, że nie po to zatrudnia mądrzejszych od siebie, żeby potem im mówić, co i jak mają robić. I myśmy to przeżyli: zatrudniliśmy do realizacji II, III i IV zjazdu mądrzejszych od siebie. Dziękujemy Marcinowi Arentowi, Ewie Magdalenie Lach oraz Annie Śliwińskiej-Sączek.
Oczywiście, osób które nas wspierają w tym przedsięwzięciu jest wiele. Dziękujemy Wam wszystkim!
A póki co? Do zobaczenia na jesień we Wrocławiu i Warszawie. W październiku startujemy z dwiema grupami. Fajnie, nie? Zapraszamy!

B & B
PS.I już pracujemy nad Szkołą Trenerów II Stopnia ?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name*

Email

Website


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.